społeczne

Choinkobranie

Choinkobranie

Wielkie „Choinkobranie” w Toruniu.! Dzięki prawdziwemu świątecznemu aktowi dobrego serca, aż 1700 świątecznych choinek bezpłatnie zostało przekazanych dla osób potrzebujących – zarówno Polaków jak i gości z Ukrainy aktualnie przebywających w Toruniu i okolicach oraz w Bydgoszczy.

Akcja była możliwa dzięki zaangażowaniu licznych partnerów, którzy natychmiastowo włączyli się w to dzieło, dzięki któremu w wielu domach zagościła prawdziwa świąteczna atmosfera. Zapoczątkowana została przez Pana Mateusza Jakubowskiego (Świąteczna choinka) – producenta i sprzedawcy choinek z Golubia – Dobrzynia, dzięki któremu ciesząca się ogromną renomą wśród plantatorów choinek w całej Europie firma Baumschule Engler Weihnachtsbäume Christmas Tree zdecydowała się przekazać darowiznę w postaci dwóch Tirów choinek właśnie do naszego regionu! To nie pierwsza akcja charytatywna wspierana przez sponsorów – co roku firmy te wspierają osoby najbardziej potrzebujące.

Było kilka zasad: jedna choinka dla jednej rodziny, odbiór osobisty, osoby uchodźcze powinny zabrać ze sobą kartę społeczną #pomagamUkrainie.

Rozdawaliśmy choinki przez dwa dni w Toruniu oraz w Bydgoszczy. W tej drugiej akcją koordynowało Stowarzyszenie „Dzięki Wam”, Dwie Skały oraz Bazylika Pomaga.


Nie można nie wspomnieć o partnerach akcji, czyli o Gminie Miasta Toruń, Toruńskim Centrum Usług Społecznych, Stowarzyszeniu Dobra dla Dobra, Centrum Integracji Łącznik, Fundacji i Domu Modlitwy, Fundacji Pro Omnis, Fundacji Zdrowego Życia, Chleb i Wino Toruń, Forcie 1 w Toruniu, Firmie budowlanej Daniel Sandecki, JS 1909 Toruń ZS „Strzelec” JP, Fundacji Sztuka Wyboru/The Art of Choice Foundation, TLS Bartoszowi Drygała.

Udostępnij